Menu

Místa v okolí

Pálava

Vydali jste se za krásami Jižní Moravy? Pak mezi nimi nemůže rozhodně chybět Pálava – nejteplejší a nejsušší oblast naší republiky, která se pyšní nejen úrodnými vinicemi, vápencovými skalami a unikátní faunou a florou, ale také zajímavou minulostí a řadou významných archeologických nálezů.

Více informací

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál, jenž bývá nazýván zahradou Evropy, je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst Jižní Moravy.

Více informací

Aqualand Moravia

Vyrazte do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách a užijte si vodní radovánky v největším a zároveň také nejmodernějším aquaparku v České republice.

Více informací

Zámek v Mikulově

Chystáte se na výlet do Mikulova? Pak si návštěvu města určitě zpestřete prohlídkou zámku, jenž se nachází na vápencovém útesu v bezprostřední blízkosti centra města.

Více informací

Svatý Kopeček

Při návštěvě Mikulova byste rozhodně neměli vynechat výstup na Svatý kopeček, který je jednou z nejvýraznějších dominant celého města. Ze samotného vrcholu kopce se vám naskytne nádherný výhled na celé město, ale také velkou část Pálavy. 

Více informací

Kemp Merkur

Nevíte, jak strávit volné odpoledne? Navštivte kemp Merkur v Pasohlávkách, který je ideálním místem nejen pro rodiny, ale i skupiny mladých lidí a jednotlivce. Kemp nabízí celou řadu sportovních i společenských aktivit pro děti i dospělé. 

Více informací

Kozí hrádek

Vypravte se při návštěvě Mikulova také na zříceninu Kozí hrádek, která patří společně se Svatým kopečkem a zámkem mezi tři skalnaté dominanty tohoto města. Kozí hrádek se nachází na Kozím vrchu severně nad centrem Mikulova.

Více informací

Dívčí hrady

Návštěvu Pálavských vrchů můžete spojit také s výstupem na zříceninu gotického hradu Dívčí hrady, která se tyčí na severním okraji hřebene Děvína.

Více informací

Jeskyně na Turoldu

Mezi další zajímává místa v okolí Mikulova patří bezpochyby i Jeskyně Na Turoldu – jediné zpřístupněné jeskyně v jurském vápenci v České republice. 

Více informací

Mikulov

Přemýšlíte kam na celodenní výlet? Vyrazte do Mikulova a vychutnejte si všechny krásy jižní Moravy na jednom místě. Ať už toužíte po poznávání historie, aktivním odpočinku či ochutnávání vín z místních vinařství, Mikulov vám připraví ideální program na celý den.

Více informací

Vinařské stezky

Jak spojit degustaci vína s trochou pohybu na čerstvém vzduchu? Vyrazte na vinařskou naučnou stezku a užijte si krásnou pálavskou krajinu s možností ochutnat ta nejlepší místní vína.

Více informací

Bazén Mikulov

Máte před sebou horký letní den? Přijďte si užít prázdninovou pohodu na venkovní koupaliště Riviéra v Mikulově, které je ideálním místem pro strávení volného odpoledne. 

Více informací

Cyklotrasy

Objevujte krásy jižní Moravy ze sedla vašeho kola. Jihomoravské cyklostezky nabízí celou řadu zajímavých tras a okruhů, z nichž je možné pozorovat unikátní krajinu, architektonické památky i nekonečné vinice.

Více informací

Kostel svatého Linharta

Chystáte se k novomlýnským nádržím? Projděte se také k Věstonické nádrži, kde můžete na jednom z ostrůvků spatřit kostel svatého Linharta, který byl vystavěn v polovině 13. století k založení obce Mušov a je prakticky jedinou zachovanou budovou z této obce.

Více informací

Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg, známé svojí originální vinařskou architekturou, můžete navštívit kdykoliv během otevírací doby a zúčastnit se originální degustace. Nabídnou Vám prohlídku provozní technologie s odborným výkladem a tzv. degustačním soustem. K degustaci slouží ve vinařství degustační místnost Diamant, které je ojedinělá, stejně jako celé budova, jež se chlubí titulem „Nejlepší průmyslový stavba Jihomoravského kraje roku 2009“.

Více informací

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk je vítězem kategorie střední vinařství v anketě Vinařství roku 2018 a také je držitelem mnoha dalších ocenění v oboru. Nabízí svým návštěvníkům vlastní přívlastková, originální vína.

Více informací

Vinařství U Kapličky

V blízkosti našeho ubytování se nachází dnes již velmi populární Vinařství U Kapličky. Rodinné vinařství, které nabízí žádané a chutné odrůdy moravských vín na unikátních degustacích.

 

Více informací