Menu

Mikulov

Přemýšlíte kam na celodenní výlet? Vyrazte do Mikulova a vychutnejte si všechny krásy jižní Moravy na jednom místě. Ať už toužíte po poznávání historie, aktivním odpočinku či ochutnávání vín z místních vinařství, Mikulov vám připraví ideální program na celý den.

Dominantou města je barokní zámek, který je rovněž i sídlem Regionálního muzea Mikulov. Spatřit zde můžete celou řadu zajímavých exponátů od obrazové galerie rodu Dietrichsteinů, až po nejrozsáhlejší tuzemskou expozici vinařství a vinohradnictví.

Nevynechejte ani výstup na Svatý kopeček, z něhož se vám naskytne krásný výhled na celé město i část Pálavy. Na vrchol vás povede křížová cesta, která patří mezi nejstarší poutní místa na jihu Moravy. Křížovou cestou vám bude provázet také naučná stezka.

Návštěva Mikulova potěší také všechny milovníky dobrého vína, neboť se nachází v centru vinařské oblasti. Narazíte zde na celou řadu vinných sklepů, vináren i restaurací. Pokud do Mikulova zavítáte během druhého zářijového víkendu, můžete se zúčastnit tradičního Pálavského vinobraní.

Mikulov