Menu

Pálava

Vydali jste se za krásami Jižní Moravy? Pak mezi nimi nemůže rozhodně chybět Pálava – nejteplejší a nejsušší oblast naší republiky, která se pyšní nejen úrodnými vinicemi, vápencovými skalami a unikátní faunou a florou, ale také zajímavou minulostí a řadou významných archeologických nálezů.

Za výchozí turistické body lze při návštěvě chráněné krajinné oblasti Pálava považovat obce Mikulov a Dolní Věstonice.

Mikulov nabízí turistům nejen mnoho zajímavých architektonických památek, ale nadchne také milovníky vína, neboť je u nás jedním z nejvyhledávanějších vinařských center.

Dolní Věstonice se do pamětí zapsaly díky odkryvům sídlišť lovců mamutů z doby před 25 až 30 tisíci lety. Právě z této oblasti pochází také nález keramické sošky známé jako Věstonická Venuše. V obci tedy můžete navštívit archeologickou expozici, která přibližuje místní naleziště.

Zajímáte-li se spíše o přírodní krásy Pálavy, pak byste určitě měli navštívit Děvín – podlouhlý hřeben mezi Dolními Věstonicemi a Klentnicí, který nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Součástí je naučná stezka, která vás obeznámí s přírodními zajímavostmi tohoto místa.

Pálava