Menu

Ubytování Mikulov

Mikulov leží přibližně 50 km jižně od Brna. Město leží uprostřed rozsáhlé sítě cyklostezek i pěších turistických tras. Poloha našeho ubytování přímo vybízí k výletům do Mikulova a jeho okolí a důkladnému prozkoumání této metropole CHKO Pálava. Náš objekt se nachází v dosažitelné vzdálenosti od Mikulova – pouhých 13 km. Mikulov je velmi dobře dostupný autobusem, autem i na kole. Zároveň budete mít klid na odpočinek mimo centrum dění.

Mikulov je plný historických památek  

Pro milovníky historie je Mikulov rájem. I přesto, že město ve své dlouhé historii několikrát vyhořelo a bylo také velmi poškozeno při obléhání Švédy a snad ještě více v 60.letech minulého století, nabízí památky ze všech období své existence. Pozůstatky gotické výstavby pořízení rodem Liechtensteinů musíte hledat skutečně důkladně, zato dědictví po Dietrichsteinech ve slohu renesančním je vidět na každém kroku historickým jádrem města. Perlou Mikulova je renesanční zámek. Málokdo by při pohledu na tento skvost hádal, že v roce 1945 vyhořel téměř do základů a jen díky rychlé akci památkového spolku bych citlivě opraven do dnešní podoby. Najdeme zde i památky po početné Židovské obci a také po Novokřtěncích.

Koho zajímají spíše přírodní krásy, navštíví jistě jeskyni Na Turoldu, která patří k nejdéle chráněným objektům v CHKO Pálava. Vlastní přechod Pálavy či výstup na Svatý kopeček je ovšem ze zákona možný pouze pěšky, Národní přírodní rezervace jsou místem, kam na kole zkrátka nesmíte!

Pro milovníky vína

Mikulov je vyhlášeným vinařským městem. Na svazích kolem se daří nejvíce bílým vínům. V samotném městě i okolních obcí najdete nespočet rodinných, menších i větších vinařství a jistě se vám v jejich víně podaří najít všechny pravdy světa. Mezi největší vinařské akce patří Vinobraní, v době jeho konání se počet obyvatel znásobí a víno teče proudem. Širokou nabídku vína Vám nabízíme i přímo u nás. V budově je předplněná vinotéka, ze které můžete podle vlastní chuti ochutnávat. Naúčtujeme Vám samozřejmě pouze vypitý obsah. Nemusíte se tedy rozhodovat, kdo bude řídit a o zážitek z dobrého vína bude ochuzen.

Kdyby vás krásy města omrzely, je na čase vydat se kolmo do okolí. Nabízí se například Lednicko-valtický areál nebo můžete vyrazit za hranice do rakouského městečka Laa. Kromě tamních vinařů jsou vyhlášené i místní lázně.

Ubytování v soukromí

Náš penzion pronajímáme pouze jako celek. Máte tedy pro svou rodinu nebo přátele zajištěno soukromí, protože ne všem je příjemné dělit se o společné prostory s neznámými lidmi. Místo je vhodné pro pořádání oslav nebo víkendových setkání. V objektu je pět samostatných pokojů, samozřejmostí je wifi, klimatizace. Celý objekt je nově postavený, veškeré vybavení je čisté a udržované.

Zaměřujeme svoji pozornost i na uspokojení přání cyklistů. Kromě dostatečného prostoru pro zaparkování Vašich bicyklů máme k dispozici i dobíjecí stanici pro elektrokola.


Mikulov


Zámek Mikulov


Svatý kopeček