Menu

Ubytování Pálava

Jižní Morava patří mezi stále vyhledávanější turistické destinace. Velkou zásluhu na tom má i území Chráněné krajinné oblasti Pálava, v jejíž bezprostřední blízkosti leží naše ubytování. Brod nad Dyjí je v dosažitelné vzdálenosti od všech významných turistických lákadel.

Pálava je ráj cyklistů i turistů

CHKO Pálava byla vyhlášena v roce 1976. Již přes 40 let tedy nad hospodařením ve zdejší krajině bdí dozorčí orgány a i díky tomu je okolí Pavlovských vrchů krásnou a malebnou krajinou. Leží zde mnoho turistických cílů, na své si přijdou milovníci vína, historie, kultury, turistiky i cykloturistiky.

Okolí Pálavy nabízí mnoho různých cyklotras a stezek, stačí si vybrat podle Vaší zdatnosti a momentální nálady.

Přímo z Brodu nad Dyjí vede několik cyklotras, stačí si jen vybrat, po které vyrazíte.

Dobře dostupným cílem jsou i metropole Pálavských vrchů – Mikulov, Břeclav, Lednice. Všechna tato oblíbená místa se nachází ve vzdálenosti do 30 km od Brodu nad Dyjí. Takový výlet zvládnou i méně zdatní cyklisté nebo třeba děti. Milovníci rekreačních vyjížděk si mohou za svůj cíl zvolit nedaleký Lednicko-valtický areál. Rovinná trasa vedoucí okolo dědictví po rodu Lichtenštejnů spojená s degustací vína v některém z místních vinařství nebo s relaxačními procedurami v Lázních Lednice je velkým lákadlem.

Pro ty z vás, kteří se zajímají o historii, je dobrým tipem vyjížďka směrem na Mikulov, Dolní Věstonice a Pavlov.

Rybaření pod Pálavskými vrchy

Pálavské vrchy sousedí s Novomlýnskými nádržemi. Pokud chcete završit cyklovýlet v parném létě koupáním, namiřte svá kola třeba do Pavlova nebo Pasohlávek. Břehy nádrží jsou okupovány nejen rekreanty, ale také rybáři. Pokud i vy patříte ke členům cechu Ondřejova, místní vody jsou vám po zakoupení příslušné povolenky otevřeny.

I unikátní lužní lesy v okolí největšího moravského rybníku Nesytu jsou dostupné po dvou kolech. Jen doporučujeme přibalit do batohu repelent, kromě krásné přírody plné unikátních rostlinných i živočišných druhů jsou také líhní komárů.

Dobře dostupným cílem jsou i metropole Pálavských vrchů – Mikulov, Břeclav, Lednice. Máte-li chuť po projížďce posedět v příjemné kavárně či restauraci, z bohaté nabídky měst si jistě vyberete.

Milovníci vína si u nás přijdou na své

Jedním z největších lákadel Pálavy je bezpochyby víno. Vinice se táhnou po svazích Pavlovských vrchů a v každé vesnici i městě narazíte na bezpočet vinařů.

I my se držíme vinařské tradice a udržuje pro vás stále plnou vinotéku. Vína účtujeme podle vypitého obsahu. Nemusíte tedy za vínem nikam jezdit a řešit například odvoz zpět na ubytování.

Ubytování v soukromí

Náš penzion v Brodě nad Dyjí nabízí především ubytování v soukromí, jeho kapacita je 10 osob a pronajímáme ho vždy jedné skupině. Nemusíte se tedy obávat, že by s Vámi dovolenou nebo třeba rodinnou oslavu trávili i náhodní kolemjdoucí. Nabízíme pět samostatných pokojů pro dvě osoby. Celý objekt je pokryt signálem wifi. Kromě velmi příjemně zařízených pokojů u nás najdete také společenskou místnost, zařízenou kuchyňku, pračku, televizi či gril.

V areálu našeho ubytování jsme připraveni poskytnout ubytování vám i vašim bicyklům. Kromě dostatečného prostoru pro parkování kol jsme vybaveni i dobíjecí stanicí pro elektrokola.


Pálava